fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Oktoberfest 2021 odwołany

Bloomberg
W poniedziałek zapadła decyzja o odwołaniu tradycyjnego monachijskiego święta piwa - Oktoberfestu. Z powodu pandemii nie odbyła się również zeszłoroczna impreza - informuje dziennik "Bild"

Od czasów drugiej wojny światowej Oktoberfest był odwołany tylko raz - w ubiegłym roku. W całej historii wydarzenia nie zorganizowano zaledwie czterokrotnie.

Dla branży turystycznej odwołanie corocznego święta piwa to ogromna strata finansowa. Szacuje się, że Bawaria traci w ten sposób około 1,2 mld euro.

W poniedziałek premier Bawarii Markus Söder (CSU) i burmistrz Monachium Dieter Reiter (SPD) zdecydowali o odwołaniu o odwołaniu tegorocznego Oktoberfestu.

W tym roku święto piwa miało odbyć się w dniach 18 września - 3 października.

Oktoberfest po raz pierwszy zorganizowano w 1810 roku. Każdego roku do Bawarii, a głównie Monachium, przyjeżdża kilka milionów turystów. 

W 2019 roku podczas święta uczestnicy wypili 7,3 miliona litrów piwa, a rok wcześniej – 7,5 miliona.

Przed drugą wojną światową festiwal nie odbył się dwukrotnie Wcześniej festiwal nie odbył się dwukrotnie – w latach 1854 i 1873 z powodu wybuchu epidemii cholery. I raz w historii została przerwana, kiedy 26 września 1980 roku przy głównym wejściu na teren festiwalu prawicowy ekstremista Gundolf Köhler podłożył skonstruowaną domowym sposobem bombę. Zginęło wówczas 13 osób, w tym jeden z zamachowców, a rannych zostało 211.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA