fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Delhi: Szpitale idą do sądu domagając się tlenu

Delhi
PAP/EPA
Sąd Najwyższy New Delhi niemal codziennie rozpatruje petycje od tamtejszych szpitali powołujących się na konstytucyjne prawo do ochrony życia i domagających się natychmiastowych dostaw tlenu z zasobów federalnych.

W rozprawach sądu biorą udział zarówno lokalni, jak i federalni urzędnicy.

W niedzielę, szpital Sitaram Bhartia, który posiadał zapasy tlenu, które wystarczyłyby jego 42 pacjentom chorym na COVID-19 na 30 minut, zażądał przed sądem natychmiastowych dostaw tlenu. Prawniczka Shyel Trehan poinformowała, że był to "środek ostatniej szansy" dla dyrekcji szpitala.

Sąd nakazał stanowemu rządowi natychmiastowe zorganizowanie dostaw tlenu do szpitala.

- Zbiorniki z tlenem dotarły niedługo po wysłuchaniu petycji przez sąd, cysterna dotarła kilka godzin później - relacjonowała Trehan.

W Delhi wykrywanych jest obecnie ok. 20 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie. W związku z uderzeniem drugiej fali epidemii koronawirusa stolica Indii potrzebuje 976 ton tlenu medycznego dziennie - tymczasem rząd federalny jest w stanie kierować tam 490 ton tlenu.

Przedstawiciele rządu Narendry Modiego wzywani przez Sąd Najwyższy Delhi tłumaczą, że robią wszystko co możliwe, by tlen dotarł do szpitali i obarczają wywodzące się z opozycji władze Delhi odpowiedzialnością za upolitycznianie sprawy.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA