fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Kolejny przypadek zakrzepu u kobiety po szczepionce Johnson&Johnson

Johnson&Johnson
AFP
Mieszkanka Teksasu zaszczepiona szczepionką na COVID-19 koncernu Johnson&Johnson została przyjęta do szpitala z symptomami podobnymi do tych, które zostały wykryte u sześciu innych kobiet z USA, u których wykryto rzadkie rodzaje zakrzepów po tym jak otrzymały szczepionkę J&J.

W piątek doradcy amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) spotkają się, by rozważyć czy należy wznowić szczepienia szczepionką Johnson&Johnson wstrzymane w USA po wykryciu sześciu zakrzepów po wykonaniu ok. 7 mln szczepień tą szczepionką.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Teksasu poinformował, że władze przekazały CDC informacje o incydencie zakrzepowo-zatorowym na terenie stanu u kobiety, która otrzymała szczepionkę J&J.

Jak dodał chodzi o "pełnoletnią kobietę hospitalizowaną po otrzymaniu szczepionki J&J z symptomami przypominającymi te wykryte u sześciu osób w innych częściach kraju" - napisał w oświadczeniu rzecznik.

Europejska Agencja ds. Leków (EMA) w wydanym we wtorek komunikacie poinformowała, że istnieje możliwość związku między użyciem szczepionki Johnson&Johnson a pojawieniem się rzadkich rodzajów zakrzepów u osób pełnoletnich, które otrzymały dawkę tej szczepionki w USA.

Jednak - zdaniem EMA - korzyści z zastosowania szczepionki przewyższają ryzyko związane z jej podaniem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA