fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. "To nie Prima Aprilis". 40-latkowie z terminami szczepień

Szczepienie na COVID-19
Fotorzepa, Jakub Czermiński
"Zapisy osób 60+ zwolniły. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wystawienie skierowań dla osób młodszych, które wypełniły formularz zgłoszeniowy" - czytamy na profilu @szczepimysie się na Twitterze.

O północy 1 kwietnia osoby mające 40 i więcej lat, które zarejestrowały się wcześniej jako chętne do zaszczepienia się na COVID-19 na portalu pacjent.gov.pl, zaczęły otrzymywać na swoich internetowych kontach pacjenta informacje o wystawieniu im skierowania na szczepienie. O sprawie pisał m.in. na Twitterze poseł Lewicy Adrian Zandberg (rocznik 1971).

Uruchomienie rejestracji osób powyżej 40. roku życia na szczepienie na COVID-19 potwierdził rano w rozmowie z RMF FM szef KPRM Michał Dworczyk.

O tym, że "nie jest to Prima Aprilis" informuje też konto @szczepimysie na Twitterze, na którym pojawiają się informacje na temat realizacji Narodowego Programu Szczepień.

"Dziś zaczęliśmy również proces telefonowania do tych osób, z propozycją terminu" - czytamy w odpowiedzi na doniesienia o rejestracji na szczepienia 40-latków.

Na profilu @szczepimysie czytamy też, że rejestrowane są osoby, które "wypełniły formularz zgłoszeniowy, a ich tura rejestracji się zbliża".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA