fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Przekonać do masek. Administracja Bidena organizuje konkurs

AFP
Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) organizuje konkurs o wartości 500 tys. dolarów. Celem jest wynalezienie nowych i skutecznych masek, które będą wygodniejsze do codziennego noszenia.

Uczestnicy konkursu mają czas do 21 kwietnia, aby zgłosić innowacyjne pomysły, które pomogą wyeliminować powszechne zastrzeżenia związane z noszeniem masek, a jednocześnie zapewnią skuteczną ochronę przed koronawirusem.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych podano ponad 165 milionów szczepionek, ale maski pozostają priorytetem dla rządu.

Wiele osób stara się unikać masek, ponieważ oddychanie przez nie może być niewygodne. Mogą zaparować okulary, utrudniać rozmowę z innymi. I nie zawsze dobrze przylegają do twarzy.

- Wiemy, że prawidłowo i konsekwentnie noszone maski na twarz pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 i innych infekcji dróg oddechowych, ale wiele osób niechętnie je nosi z różnych powodów - wyjaśniła Nikki Bratcher-Bowman z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

- Dzięki temu konkursowi chcemy zaangażować ludzi w całym kraju w opracowanie nowych masek, które będą zarówno skuteczne, jak i wygodne. To pomoże nam kontrolować COVID-19 i być lepiej przygotowanym na przyszłe sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem publicznym - dodała.

W pierwszej fazie konkursu wyłonionych zostanie do 10 zwycięzców, którzy podzielą się nagrodą w wysokości 100 000 dolarów, a każda z osób zabierze do domu do 10 000 dolarów.

Maski będą oceniane na podstawie ich skuteczności, oporu przepływu powietrza, dopasowania i innych metod testowych w zależności od projektu.

W drugiej fazie konkursu będą przedstawiane prototypy. Wyłonionych zostanie pięciu zwycięzców, którzy podzielą się nagrodą w wysokości 400 000 dolarów.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA