fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Kiedy Brytyjczycy będą mogli znów podróżować?

Boris Johnson
AFP
Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oświadczył, że jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć czy Brytyjczycy będą mogli latem wyjechać na wakacje poza granice kraju.

Reuters przypomina, że turyści z Wielkiej Brytanii należą do tych, którzy - podróżując po Europie - zostawiają w odwiedzanych przez siebie krajach najwyższe kwoty, a więc są bardzo pożądanymi przez branżę turystyczną gośćmi, zwłaszcza w związku ze stratami jakie turystyka poniosła przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Johnson, który 5 kwietnia ogłosił, że za tydzień w Wielkiej Brytanii otwarte zostaną puby i restauracje (będą mogły obsługiwać gości w ogródkach pod gołym niebem) oraz salony fryzjerskie, siłownie i sklepy inne niż spożywcze, drogerie i apteki, pytany o to czy Brytyjczycy będą mogli latem wyjechać za granicę odparł, iż nie chce, aby wirus został znów sprowadzony do Wielkiej Brytanii.

Jak dodał w kwestii zagranicznych wakacji Brytyjczyków wszystko będzie zależeć od tego jak będzie zmieniała się sytuacja epidemiczna w innych częściach świata.

- Oczywiście liczymy na to, że będziemy mogli znów podróżować od 17 maja, ale nie chce (...) niedoszacować trudności, z którymi borykają się (rządy) w niektórych krajach, do których Brytyjczycy mogliby chcieć podróżować - stwierdził brytyjski premier.

- Chciałbym powiedzieć wam więcej, wiem, że ludzie chcieliby wiedzieć dokładniej co będą mogli robić po 17 maja, ale nie jesteśmy jeszcze w tym miejscu - stwierdził brytyjski premier.

- Gdy tylko będziemy mieć pewniejsze informacje, pewniejsze dane, poinformuję was - dodał Johnson.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA