fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szwedzi przeciw ograniczeniom. W Sztokholmie interweniowała policja

AFP
Szwedzka policja rozpędziła w sobotę przeciwników ograniczeń związanych z koronawirusem, którzy zorganizowali protest Sztokholmie.

Policja zablokowała most w centrum stolicy i poinformowała na swojej stronie internetowej, że prowadzi rozmowy z organizatorami, aby nakłonić demonstrantów do rozejścia się.

Kamery telewizyjne zarejestrowały, że funkcjonariusze zatrzymali niektórych uczestników protestu. Jeden funkcjonariusz został lekko ranny i zabrano go do szpitala.

"Policja podjęła decyzję o przerwaniu niezatwierdzonego zgromadzenia" - poinformowała w sobotę sztokholmska policja na swojej stronie internetowej.

Na początku tygodnia organizator protestu Filip Sjöström przekazał lokalnym mediom, że spodziewał się około 2000 uczestników.

W sobotę na miejsce przybyły setki osób. Według szwedzkiego dziennika "Dagens Nyheter", demonstranci przybyli z kilku regionów Szwecji, gdzie obowiązuje zakaz publicznych zgromadzeń powyżej ośmiu osób.

W liczącej 10 mln mieszkańców Szwecji zarejestrowano w piątek 4831 nowych przypadków zakażeń i 26 zgonów. Łączny bilans ofiar epidemii wzrósł do 13 003.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA