fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nie żyje minister obrony Kolumbii Carlos Holmes Trujillo. Miał COVID-19

Carlos Holmes Trujillo
AFP
W wieku 69 lat zmarł minister obrony Kolumbii Carlos Holmes Trujillo. 12 stycznia u polityka potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Od tygodnia przebywał na oddziale intensywnej terapii i był podłączony do respiratora

Resort obrony Kolumbii o zakażeniu ministra obrony Kolumbii Carlosa Holmesa Trujillo poinformował 12 stycznia. Wówczas informowano, że Trujillo przebywając w izolacji nadal zdalnie pełni swoje obowiązki. 

Jak informuje agencja Reutera, Trujillo zmarł we wtorek w szpitalu wojskowym w Bogocie, gdzie został przetransportowany, gdy jego stan się pogorszył. Polityk przebywał w placówce na oddziale intensywnej terapii i był podłączony do respiratora.

- Jego śmierć wypełnia mnie bólem - powiedział prezydent Ivan Duque. - Kolumbia straciła jednego ze swoich najlepszych ludzi - podkreślił.

Zanim Trujillo został ministrem obrony, koordynował między innymi działania wojskowe i policyjne związane z walką z handlem narkotykami czy nielegalnymi grupami zbrojnymi. Był prawnikiem, politykiem i dyplomatą, którego kariera trwała ponad 30 lat.

W Kolumbii potwierdzono dotychczas ponad 2 miliony zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło blisko 52 tys. osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA