fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Chorzy na COVID wrócą do domów opieki bez testów

Transport chorego na COVID
AFP
W Wielkiej Brytanii w środę zmieniono wytyczne dotyczące sposobu postępowania z zakażonymi koronawirusem, którzy zostali hospitalizowani. Od teraz chorzy na COVID-19, którzy przeszli 14-dniową izolację i nie wykazują symptomów zakażenia będą mogli - bez konieczności poddawania się testowi na obecność koronawirusa - wrócić do domu opieki - informuje Reuters.

Według wytycznych przesłanych przez władze brytyjskim domom opieki osoba, która przeszła 14-dniową izolację po zakażeniu i nie wykazuje symptomów COVID-19, nie stwarza ryzyka dla innych osób.

Dotychczas szpitale musiały przeprowadzić test na COVID-19 u każdej osoby, która miała trafić do domu opieki na 48 godzin przed wypisaniem jej ze szpitala.

Jonathan Ashworth, parlamentarzysta Partii Pracy ostrzega, że zmiana wytycznych może mieć "potencjalnie tragiczne konsekwencje".

"Wzywamy ministrów do ponownej analizy tych wytycznych i zapewnienia, że nikt nie będzie kierowany do domu opieki bez testu na COVID, by chronić życie" - napisał Ashworth w swoim stanowisku.

Wielka Brytania boryka się obecnie z kolejną falą epidemii koronawirusa - w niektórych częściach Londynu zakażony ma być obecnie co 20 mieszkaniec.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń wywiera ogromną presję na system ochrony zdrowia na Wyspach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA