fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tomasz Grodzki o szczepieniach: Podział jest trochę sztuczny

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Zróbmy wszystko żeby szczepić każdego, kto będzie chciał być zaszczepiony jak najszybciej - zaapelował marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Od niedzieli prowadzona jest w Polsce akcja szczepień przeciw koronawirusowi. W pierwszej kolejności szczepionki podawane są pracownikom służby zdrowia i seniorom.

Jak się okazało, osoby spoza grupy 0 były szczepione na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wśród 18 osób, które przyjęły Comirnaty, a które zgodziły się zostać ambasadorami akcji szczepień, są m.in. Krystyna Janda i Leszek Miller.

O prowadzonej akcji szczepień mówił w rozmowie z Polskim Radiem marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jego zdaniem podział na grupy jest "trochę sztuczny i niekoniecznie stosowany w innych krajach".

W ocenie marszałka podział na grupy nie sprzyja tworzeniu klimatu wokół szczepień. - Jeżeli oni zaczną natykać się na bariery biurokratyczne, czy odtrącanie, to ten efekt zostanie niepotrzebnie zniweczony. Zróbmy wszystko żeby szczepić każdego, kto będzie chciał być zaszczepiony jak najszybciej - zaapelował.

- Idea jest prosta: nie marnujemy żadnej szczepionki, dwa: szczepimy jak najwięcej ludzi po to, żeby osiągnąć odporność populacyjną jak najszybciej - mówił Grodzki.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA