fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ponad milion zakażeń w Teksasie, Kalifornii i na Florydzie

AFP
Po potwierdzeniu w ciągu ostatniej doby 8847 przypadków zakażenia koronawirusem, Floryda została trzecim amerykańskim stanem, w którym liczba infekcji przekroczyła milion.

Łącznie na Florydzie potwierdzono dotąd 1 008 166 przypadków. Zmarło 18679 osób.

W całych Stanach zjednoczonych odnotowano 13 666 470 zakażeń i 269 948 zgonów (według obliczeń uniwersytetu Johnsa Hopkinsa).

Przekroczenie miliona przypadków na Florydzie nastąpiło dzień po wystąpieniu gubernatora Rona DeSantisa, który zorganizował pierwszą od 26 dni konferencję prasową.

Powiedział wówczas, że zamknięcie szkół z powodu koronawirusa było największym błędem z zakresu zdrowia publicznego we współczesnej historii Ameryki. Dodał równiez, że zdecydowana większość rodziców na Florydzie zapisała swoje dzieci do tradycyjnych szkół.

DeSantis wykpił też karanie mandatami za brak masek. - Podobna polityka nie powstrzymała gwałtownych wzrostów zakażeń w innych stanach - argumentował.

W zeszłym tygodniu gubernator bez uzasadnienia przedłużył zakaz nakładania przez gminy grzywien za łamanie restrykcji poprzez nienoszenie masek czy większe niż dozwolone  liczby klientów w lokalach gastronomicznych.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA