fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Byli prezydenci USA chcą szczepić się na COVID przed kamerami

Barack Obama
Fotorzepa, Piotr Nowak
Byli prezydenci USA - Barack Obama, Bill Clinton i George W. Bush wyrazili gotowość do zaszczepienia się przeciw COVID-19 przed kamerami, aby przekonać opinię publiczną, że eksperymentalne szczepionki przeciwko koronawirusowi są bezpieczne - informuje CNN.

Koncerny Pfizer i Moderna złożyły wnioski do Federalnej Agencji Żywności i Leków o zatwierdzenie do użycia, w sytuacjach nadzwyczajnych, ich eksperymentalnych szczepionek przeciw COVID-19, które pomyślnie przeszły trzecią fazę testów klinicznych.

Oczekuje się, że szczepionki te zostaną zatwierdzone do użycia jeszcze w grudniu - szczepienia przeciw COVID-19 miałyby rozpocząć się w Stanach Zjednoczonych przed końcem 2020 roku.

W pierwszej kolejności w USA szczepieni mają być pracownicy ochrony zdrowia i pensjonariusze domów opieki społecznej oraz ich opiekunowie.

2 grudnia pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził szczepionkę Pfizera do powszechnego użycia, została Wielka Brytania.

George W. Bush miał skontaktować się z dr Anthonym Faucim, dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych oraz dr Deborah Brix, koordynatorem działań przeciwepidemicznych przy Białym Domu z pytaniem jak może pomóc w promowaniu szczepionki.

Bush miał wyrazić gotowość do zaszczepienia się przeciw COVID przed kamerami.

Podobną deklarację przedstawił sekretarz prasowa Clintona. - Prezydent Clinton z pewnością zaszczepi się tak szybko, jak będzie to możliwe. I zrobi to publicznie, jeśli pomoże to w przekonaniu Amerykanów, by zrobili to samo - powiedział Angel Urena.

Z kolei Obama w wywiadzie dla SiriusXM powiedział, że jeśli dr Fauci mówi, że szczepionka jest bezpieczna - to on mu wierzy.

Obama zadeklarował też, że jest gotów przyjąć szczepionkę w obecności kamer, tak by "ludzie wiedzieli, że ufa nauce"{.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA