fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Kiedy łagodzenie obostrzeń w Polsce? Minister zdrowia wyjaśnia

Adam Niedzielski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Prezentujemy kompleksowy zestaw instrumentów regulacyjnych, który zawiera wszystkie szczegóły, wszystkie kategorie regulacji, które będą wprowadzane w zależności od rozwoju pandemii - mówił na konferencji prasowej podczas której premier Mateusz Morawiecki przedstawił dalsze etapy walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Wprowadzamy przewidywalność, przejrzystość, tak aby nie zaskakiwać nikogo - mówił Niedzielski po tym jak premier Morawiecki ogłosił, że szkoły w grudniu nie wrócą do nauczania stacjonarnego, a restauracje i kina oraz inne placówki kultury pozostaną zamknięte do 27 grudnia.

Otwarte zostaną natomiast galerie handlowe.

- To są plany warunkowe - uzależnione od liczby zachorowań i od tego jak będzie obciążona infrastruktura szpitalna - zaznaczył Niedzielski.

- Jeżeli będziemy zbliżali się do średniej poniżej 19 tysięcy zachorowań dziennie - to możliwy będzie powrót do strefy czerwonej, jeśli poniżej 10 tysięcy - do strefy żółtej, jeśli poniżej 4 tysięcy - pojawią się regulacje dla strefy zielonej - zapowiedział minister zdrowia.

- Przewidujemy jednocześnie, że jest możliwość również wprowadzenia narodowej kwarantanny jeśli przekroczymy liczbę zachorowań 27 tysięcy - dodał Niedzielski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA