fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Sejm przyjął informację premiera. Jeden głos od KO

Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Sejm przyjął środową informację premiera Mateusza Morawieckiego na temat stanu przygotowania państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem. Przeciw odrzuceniu informacji było 231 posłów, w tym po jednym przedstawicielu Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji.

Premier Mateusz Morawiecki w środę przedstawił w Sejmie informację na temat stanu przygotowania państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19, a także wirusa grypy w czasie pandemii koronawirusa.

Szef rządu mówił, że od początku epidemii koronawirusa możliwości przeprowadzania badań pod kątem SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce dwudziestokrotnie. Przekazał, że zajętych jest ok. 60 proc. łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19, a 45 proc. podłączonych respiratorów jest wolne.

W czwartek Sejm głosował nad odrzuceniem przyjęcia informacji premiera na temat stanu przygotowania państwa. Odrzucenie oznacza jednoczesne przyjęcie informacji.

Przeciw odrzuceniu było 231 posłów, w tym 229 parlamentarzystów PiS oraz jeden poseł Koalicji Obywatelskiej (Rajmund Miller) i jeden poseł Konfederacji (Dobromir Sośnierz). Sześciu posłów PiS nie oddało głosu, w tym wicepremier Jarosław Gowin.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA