fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Andrzej Duda: Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak pozostanie

AFP
- Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy są narażeni na procedury kwarantanny, w związku z tym, że spotykali się ze mną w ostatnich dniach. Gdyby odczuwał jakiekolwiek symptomy, wszystkie spotkania byłyby odwołane - powiedział prezydent Andrzej Duda, u którego w sobotę potwierdzono koronawirusa.

W sobotę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. "Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi" - poinformował rzecznik.

Po południu prezydent opublikował na swoim profilu na Twitterze nagranie.

- Witam w to sobotnie popołudnie, niestety dla mnie niezbyt dobre, ponieważ w wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych, jak zanik smaku i węchu - powiedział w opublikowanym na Twitterze nagraniu prezydent. 

- Wynik testu jest absolutnie jednoznaczny. Czuję się dobrze, najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną, będę pracował zdalnie. Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak pozostanie - dodał Duda.

- Zasad izolacji przestrzegamy z żoną w sposób żelazny. Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy są narażeni na procedury kwarantanny, w związku z tym, że spotykali się ze mną w ostatnich dniach. Gdyby odczuwał jakiekolwiek symptomy, wszystkie spotkania byłyby odwołane - powiedział prezydent.

- Staraliśmy się zachować wszystkie środki ostrożności, które w ostatnich dniach były wdrażane. Mam nadzieję, że nikt z państwa nie zachoruje - kontynuował.

Duda zaapelował o dbanie o seniorów. Przypomniał, że zbliża się święto Wszystkich Świętych i poprosił, by osoby starsze w miarę możliwości zostały w tym czasie w swoich domach. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA