fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny przetestują 9,4 mln mieszkańców miasta w pięć dni

Qingdao
Bridget Coila / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)
Ponad dziewięć milionów mieszkańców portowego miasta Qingdao zostanie przebadanych pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 po pojawieniu się niewielkiego ogniska wirusa - informuje AFP.

Wcześniej takie masowe testy przeprowadzono m.in. w Wuhan - w maju przetestowano na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 niemal wszystkich mieszkańców miasta.

W niedzielę w Qingdao, mieście liczącym 9,4 mln mieszkańców, wykryto sześć zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - ognisko wirusa pojawiło się w tamtejszym szpitalu - podała miejska komisja zdrowia publicznego.

W związku z pojawieniem się ogniska mieszkańcy pięciu dzielnic zostaną przetestowani pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 w ciągu trzech dni, a całe miasto w pięć dni.

W Qingdao testom na obecność koronawirusa poddano już ponad 140 tysięcy pracowników instytucji medycznych oraz pacjentów placówek medycznych.

W czerwcu masowym testom poddawano mieszkańców Pekinu, po tym jak w stolicy Chin pojawiło się ognisko koronawirusa skupione wokół targu żywności.

W Chinach, gdzie pojawiło się pierwsze na świecie duże ognisko koronawirusa, obecnie sytuacja epidemiczna jest znacznie lepsza, niż np. w Europie czy obu Amerykach, a liczba zakażeń wykrywanych w ciągu doby oscyluje wokół kilkunastu.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA