fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemal dwukrotny wzrost ciężkich przypadków COVID-19 w Szwecji

personel medyczny opiekujący się pacjentem z COVID-19
AFP
W ostatnich tygodniach koronawirus SARS-CoV-2 coraz szybciej rozprzestrzenia się w Szwecji, co powinno zostać potraktowane poważnie - uważa Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego.

Przed miesiącem na oddziałach intensywnej terapii w szwedzkich szpitalach przebywało 16 osób zmagających się z COVID-19. Teraz takich osób jest 31.

Z oficjalnych danych szwedzkich służb medycznych wynika, że poza oddziałami intensywnej opieki w szpitalach przebywa 170 pacjentów zakażonych koronawirusem.

Epidemia w Polsce - dowiedz się więcej:
Nowe dane o epidemii koronawirusa w Polsce. Rekordy w 12 województwach
Warszawa w czerwonej strefie. 152 powiaty z obostrzeniami
Premier ogłosił nowe obostrzenia. Licea hybrydowo lub zdalnie

W Szwecji nie wprowadzono znanych m.in. z Polski ograniczeń w przemieszczaniu się czy możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

W ubiegłym tygodniu Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego poinformowała o obostrzeniach, jakie mogą być wprowadzane lokalnie, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w kraju.

Obostrzenia miałyby nie przyjmować formy zakazów, jak w wielu innych krajach, lecz rekomendacji dotyczących np. ograniczenia wyjść do sklepów czy unikania korzystania z transportu publicznego.

Obecnie obowiązujące w Szwecji wytyczne zalecają, by nie korzystać z transportu publicznego, jeśli nie jest to konieczne, zachowywać dystans w środkach transportu.

Sklepom zaleca się zachowywanie dystansu społecznego, zwłaszcza tam, gdzie gromadzą się ludzie - np. w kolejkach do kas.

Obywatelom rekomenduje się unikanie zgromadzeń publicznych i pozostawanie w domach w przypadku pojawienia się symptomów zakażenia.

Źródło: rp.pl / Sveriges Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA