fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy odradzają podróży do regionów w Hiszpanii dotkniętych epidemią

AFP
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec doradziło turystom, aby unikali podróży do kilku regionów Hiszpanii, w tym do Katalonii, gdzie odnotowano wzrost zachorowań na COVID-19.

W opublikowanym na stronie niemieckiego MSZ oświadczeniu odradzono podróży turystycznych do Aragonii, Katalonii i Nawarry w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. 

W wymienionych regionach Hiszpanii lokalne władze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek, a w Barcelonie wezwano mieszkańców do pozostania w domach.

Dla Hiszpanii turystyka jest ważną gałęzią gospodarki. Stanowi ponad 12 proc. PKB. W branży turystycznej pracuje niemal 13 proc. mieszkańców kraju.

W związku z epidemią od kwietnia do czerwca milion osób straciło miejsca pracy, co jest największym kwartalnym spadkiem w historii. Władze obawiają się, że większe straty przyniesie przerwa w sezonie letnim.

W sobotę Wielka Brytania wprowadziła obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny przez osoby, które wróciły z Hiszpanii. Minister spraw zagranicznych Arancha Gonzalez Laya powiedziała, że Madryt pracuje nad przekonaniem Londynu do złagodzenia swojego stanowiska.

- Rozmawiamy z brytyjskimi władzami, wyjaśniając, że epidemia w Hiszpanii jest pod kontrolą - powiedziała minister.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA