fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran otworzy część meczetów i szkół

AFP
Iran planuje ponowne otwarcie meczetów i szkół na obszarach wolnych od koronawirusa. Władze w Teheranie zaczynają łagodzić ograniczenia, które wprowadzono w celu powstrzymania epidemii.

Meczety są zamknięte, a zgromadzenia religijne zakazane od połowy marca, gdy epidemia najszybciej rozprzestrzeniała się po krajach Bliskiego Wschodu. 

Irańskie media pokazywały obywateli, którzy w swoich samochodach na dużych parkingach brali udział w uroczystościach religijnych w Teheranie.

Prezydent Hassan Rouhani zapowiedział, że od poniedziałku meczety będą ponownie otwarte w 132 miastach, gdzie nie występuje obecnie epidemia. W miejscach tych zostaną również wznowione piątkowe modlitwy. Rouhani podkreślił, że wszędzie tam będą obowiązywały dokładne przepisy sanitarne. 

Czytaj także: 

Japonia rozważa przedłużenie stanu wyjątkowego do końca maja

Armenia otwiera bary i sklepy, mimo rosnącej liczby chorych

Irańskie ministerstwo zdrowia podzieliło kraj na obszary białe, żółte i czerwone w oparciu o liczbę zakażeń i zgonów. W sobotę władze poinformowały, że zaczął się trend spadkowy. Łącznie w kraju zmarło 6203 pacjentów, a zakażonych było ponad 97 tys. osób.

W Iranie zniesiono już zakaz podróży międzymiastowych i otwarto centra handlowe, mimo ostrzeżeń niektórych urzędników służby zdrowia o możliwości wystąpienia nowej fali infekcji.

Szkoły w białych sektorach mogą być ponownie otwarte od 16 maja. Nadal obowiązuje zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA