fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Afryce mógłby dotknąć 44 mln ludzi

AFP
W pierwszym roku koronawirus mógłby doprowadzić do śmierci od 83 tys. do 190 tys. ludzi w Afryce. Zakażonych mogłoby być od 29 do 44 mln, jeśli epidemia nie zostałaby opanowana - uważa Światowa Organizacja Zdrowia.

Prognozy przedstawione przez Światową Organizację Zdrowia oparte są na założeniu, że żadne ograniczenia mające na celu zatrzymanie rozprzestrzenianie się wirusa, nie zostałyby wprowadzone. 

Szef Światowej Organizacji Zdrowia w Afryce Matshidiso Moeti powiedział podczas telekonferencji, że na szczęście większość państw w Afryce poważnie potraktowało zagrożenie i wprowadziło m.in. zakaz organizacji zgromadzeń publicznych i podróży.

Wirus uderzył w Afrykę później niż w inne kontynenty, a wskaźniki rozprzestrzeniania są niższe niż gdzie indziej. Zdaniem WHO istnieje zagrożenie wystąpienia wieloletniej epidemii.

- COVID-19 może stać się stałym elementem naszego życia na następne kilka lat, chyba że wiele rządów w regionie przyjmie proaktywne podejście. Musimy testować, śledzić, izolować i leczyć - mówił Moeti.

W Afryce znajduje się mniej niż jedno łóżko na oddziale intensywnej terapii i jeden respirator na 100 tys. osób. Problem stanowią również braki personalne. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA