fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Policjanci wyjdą na ulice. Przejmą nadzór nad strażą miejską

Twitter/MSWiA
Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że policja będzie miała od czwartku nadzór na strażami gminnymi i miejskimi. Dziesiątki tysięcy funkcjonariuszy będzie patrolować ulice miast.

Na konferencji prasowej szef MSWiA przekazał, że od czwartku "straże miejskie i gminne zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji i policja będzie ściśle koordynowała pracę patrolową wszystkich służb, które mogą być w tym zakresie pomocne".

Mariusz Kamiński zapowiedział, że zostanie wdrożona "szybka ścieżka"" wymierzania kar osobom, które nie przestrzegają przepisów dotyczących zachowania dystansu społecznego. 

- Od dziś obowiązują także nowe ograniczenia dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej. Odległość między pieszymi ma być przynajmniej dwumetrowa. Dotyczy to także rodziny, poza osobami opiekującymi się małymi dziećmi. Osoba niepełnoletnia bez towarzystwa rodzica nie może wyjść z domu - przypomniał.

- Za nieprzestrzeganie zasad związanych z zakazami dotyczącymi rozwoju epidemii w naszym kraju wprowadzono karę maksymalną do 30 tysięcy złotych - dodał minister.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk przekazał, że w ostatnim czasie odnotowano w Polsce gwałtowny spadek przestępczości. Jednocześnie przestrzegł przed osobami, które próbują wykorzystać obecną sytuację. Dochodzi do prób wyłudzania pieniędzy. Złodzieje tworzą fikcyjne zbiórki pieniędzy, których celem ma być walka z koronawirusem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA