fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Johnson pozostaje w szpitalu. Downing Street: Wciąż rządzi

AFP
Brytyjski premier Boris Johnson w poniedziałek nadal przebywa w szpitalu w związku z utrzymującymi się u niego symptomami Covid-19 po 10 dniach od wykrycia u niego zakażenia koronawirusem - informuje Reuters.

Downing Street (siedziba brytyjskiego premiera, w ten sposób zwyczajowo określa się kancelarię brytyjskiego szefa rządu - red.) zapewnia, że mimo pobytu w szpitalu Johnson nadal stoi na czele rządu Wielkiej Brytanii.

Premier Wielkiej Brytanii miał spędzić noc w szpitalu.

Szef rządu trafił do szpitala w związku z wysoką temperaturą, która się u niego utrzymuje. Lekarze monitorujący jego stan zdrowia są zdania, iż premier powinien przejść kolejne badania.

Kancelaria premiera w wydanym oświadczeniu wyjaśnia, że hospitalizacja szefa rządu to efekt "utrzymujących się u niego symptomów (zakażenia) koronawirusem".

27 marca Johnson ogłosił, że poddaje się izolacji w związku z wykryciem u niego zakażenia koronawirusem. Tydzień później informowano, że premier nadal pozostanie w izolacji w związku z utrzymującą się u niego wysoką temperaturą.

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II została poinformowana o hospitalizacji premiera.

Downing Street nie informuje jakim badaniom musi poddać się Johnson. Reuters podaje, że u osoby w wieku premiera, po 10 dniach symptomów Covid-19, powinno zbadać się płuca, wątrobę i pracę serca.

Tymczasem minister ds. mieszkalnictwa Robert Jenrick zapewniał w poniedziałek, że premier "ma się dobrze" i "wkrótce wróci do swojego biura".

- Zostanie w szpitalu tak długo, jak potrzeba, ale słyszałem, że ma się dobrze - mówił w rozmowie z radiem BBC minister.

W Wielkiej Brytanii w wyniku Covid-19 zmarły 4934 osoby. Wirusem zakaziło się na Wyspach 47806 osób. Wśród zakażonych był m.in. brytyjski następca tronu, książę Karol, który jednak wrócił już do zdrowia.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA