fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezydent Białegostoku do członków PiS: Potrzeba pomocy, nie propagandy

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał list otwarty do członków Prawa i Sprawiedliwości. Zaapelował, by pieniądze, które miała otrzymać telewizja publiczna, przekazano na walkę z koronawirusem.

"Mieszkańcy polskich miast i wsi, lekarze, pielęgniarki, ratownicy potrzebują pomocy i wsparcia w walce z pandemią. Potrzeby są ogromne, w wielu szpitalach, ale także domach przerastają możliwości. W całym kraju ludzie szyją maseczki, produkują przyłbice, organizują posiłki pracownikom medycznym, osobom starszym lub bezdomnym. Każdy pomaga, jak może" pisze do marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego, wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, radnych miejskich i wojewódzkich Prawa i Sprawiedliwości oraz do parlamentarzystów i członków PiS prezydent Białegostoku.

"Polacy potrzebują też ratunku w walce o przyszłość, o przetrwanie firm, o utrzymanie miejsc pracy. Im dłużej nasz kraj będzie zmagał się z epidemią, tym większy dramat dotknie polskie rodziny i polskich przedsiębiorców. Liczy się każda złotówka przeznaczona na pomoc. Bez tego wielu nie przetrwa" - uważa Tadeusz Truskolaski.

W swoim liście zaapelował do polityków PiS, aby wszelkie możliwe środki przeznaczyli na walkę z pandemią i konsekwencjami obecnej sytuacji. Szczególnie liczy na to, że 2 mld złotych, które mają otrzymać media publiczne, zostaną przeznaczone na ten cel.

"Polki i Polacy potrzebują dziś pomocy, a nie propagandy! Telewizja Polska poradzi sobie bez tych pieniędzy – w przeciwieństwie do wielu polskich firm" - uważa Truskolaski.

Prezydent Białegostoku liczy na to, że politycy PiS "'wzniosą się ponad partyjne interesy i udowodnią, że dobro ludzi i odpowiedzialność za ich losy są dla nich najważniejsze".

"Zadbajcie Państwo, aby 2 mld złotych z budżetu państwa zostały przeznaczone na rzeczywiste potrzeby Polaków, a nie na wyrachowane budowanie poparcia swojej partii za pomocą propagandowej tuby, którą stała się TVP za Waszych rządów" - kończy Truskolaski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA