fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Dwa lata więzienia za celowe kasłanie na ratowników

AFP
Brytyjska prokuratura zapowiedziała, że osobom, które celowo kaszlą na ratowników medycznych, będzie grozić kara dwóch lat więzienia. - Nie zawahamy się ścigać nikogo, kto będzie im groził w trakcie wykonywania ważnych obowiązków - zapowiedziano.

Celowe kasłanie na pracowników służb publicznych w Wielkiej Brytanii będzie traktowano jako napaść. Zapowiedź to reakcja na liczne doniesienia o celowym kasłaniu w stronę funkcjonariuszy policji i pracowników sklepów przez osoby, które twierdzą, że mają koronawirusa.

- Pracownicy służb ratowniczych są ważniejsi niż kiedykolwiek, gdy społeczeństwo walczy z pandemią koronawirusa - powiedział prokurator Max Hill.

- Jestem zbulwersowany doniesieniami o tym, że policjanci i inni pracownicy znajdujący się na pierwszej linii frontu są celowo atakowani przez ludzi, którzy twierdzą, że mają koronawirusa - dodał.

- Postawię sprawę jasno: To jest przestępstwo i trzeba z tym skończyć - zapowiedział.

W Wielkiej Brytanii napaść na pracowników służb ratowniczych są karane do dwóch lat więzienia. Za inne rodzaje napaści przewidziana jest kara do sześciu miesięcy.  Jeśli jednak okaże się, że do zdarzenia doszło na tle rasowym lub religijnym, kara może również być podniesiona do dwóch lat.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA