fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kwarantanna we Włoszech: Kobieta w mieszkaniu ze zwłokami męża

AFP
We włoskim miasteczku Borghetto Santo Spirito kobieta nie może opuścić mieszkania, w którym znajdują się zwłoki jej męża, w związku z ograniczeniami wynikającymi z kwarantanny - poinformował burmistrz miasteczka, Giancarlo Canepa w rozmowie z CNN.

Mężczyzna, u którego wykryto koronawirusa SARS-CoV-2, zmarł w poniedziałek o 2 w nocy czasu lokalnego.

- Tak to prawda, ona nadal tam jest ze zwłokami i nie będziemy mogli ich zabrać do środy rano - powiedział burmistrz miasteczka. Canepa dodał, że zasady dotyczące kwarantanny mówią o tym, że obecnie nikt nie może zbliżyć się do ciała.

- Niestety mamy protokół bezpieczeństwa, którego musimy przestrzegać - dodał.

Burmistrz podkreślił, że mężczyzna - mimo wykrycia u niego wirusa - odmówił hospitalizacji. - Gdyby tego nie zrobił, ta sytuacja nie miałaby miejsca - dodał.

O sprawie szeroko informują włoskie media. IVG.IT umieściło wywiady z sąsiadami kobiety, którzy ubolewają, że w tak trudnej chwili nikt nie może jej pocieszyć.

Z ich relacji wynika, że kobieta wzywała pomocy z balkonu swojego mieszkania.

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCoV po raz pierwszy pojawił się w Wuhan w grudniu 2019 roku, choć chińscy epidemiolodzy nie mają pewności, czy wirus nie pojawił się wcześniej, w innej części Chin lub nawet w innym kraju.

Pierwszym dużym ogniskiem epidemii koronawirusa był targ z owocami morza w Wuhan, który władze zamknęły 1 stycznia w związku z rozpowszechnianiem się choroby.

7 stycznia 2020 roku władze Chin potwierdziły, że zachorowania w Chinach powoduje nowy wirus z rodziny koronawirusów - wirusów odzwierzęcych (inne znane wirusy z tej rodziny to m.in. SARS i MERS).

Istnieje hipoteza, że wirus przeniósł się ze zwierząt na człowieka w wyniku jedzenia mięsa dzikich zwierząt: nietoperzy, węży lub łuskowców.

Objawy Covid-19, choroby wywoływanej przez koronawirus to gorączka, kaszel, ból mięśni, osłabienie. W ponad 80 proc. przypadków przebieg choroby jest łagodny i przypomina przebieg grypy. WHO szacuje śmiertelność nowego koronawirusa na poziomie ok. 3,4 proc. (w przypadku grypy - 0,1 proc.).

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Zarażenie się wirusem ma natomiast bardzo łagodny przebieg u dzieci.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA