fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Greta Thunberg apeluje, by nie organizować strajków klimatycznych. Przez koronawirusa

AFP
- Osobiście zalecam, abyśmy zrobili to, co mówią eksperci. Zwłaszcza na obszarach wysokiego ryzyka - napisała w mediach społecznościowych Greta Thunberg, apelując, by z powodu epidemii koronawirusa nie organizować tymczasowo strajków klimatycznych.

„Nie możemy rozwiązać kryzysu bez traktowania go jako kryzys” - napisała szwedzka aktywistka, zwracając uwagę, że „teraz eksperci wzywają nas do unikania dużych zgromadzeń publicznych, aby mieć większą szansę spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2”. „Dlatego osobiście zalecam, abyśmy zrobili to, co mówią eksperci. Zwłaszcza na obszarach wysokiego ryzyka” - wezwała Thunberg.

Szwedka znana jest z organizacji cotygodniowych strajków klimatycznych „Piątki dla przyszłości”. „Koronawirus nie jest szczególnie groźny dla nas, ludzi młodych, ale musimy działać solidarnie z najbardziej narażonymi i działać w najlepszym interesie naszego wspólnego społeczeństwa” - zauważyła.

„Kryzys klimatyczny i ekologiczny to największy kryzys, przed jakim kiedykolwiek stanęła ludzkość, ale na razie (oczywiście w zależności od tego, gdzie się mieszka) będziemy musieli znaleźć nowe sposoby budowania świadomości społecznej i popierania zmian, które nie angażują zbyt dużych tłumów” - napisała Thunberg, zalecając, by „słuchać lokalnych władz” i przenieść strajk klimatyczny do sieci, dodając do publikowanych zdjęć hashtag #ClimateStrikeOnline.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA