fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ostróda, Poznań, Opole - nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Fotorzepa, Jakub Czermiński
W Polsce potwierdzono kolejne cztery przypadki koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał później w Polsat News, że liczba osób zakażonych w Polsce wynosi 33.

Ministerstwo Zdrowia po godz. 18 poinformowało o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Tym samym liczba potwierdzonych przypadków wirusa SARS-CoV-2 wzrosła w Polsce do 31.

Jak przekazał resort zdrowia, badania potwierdziły obecność wirusa u czterech kolejnych osób: kobiety Poznania, mężczyzny z Opola oraz dwóch kobiet z Ostródy. "Stan wszystkich jest dobry" - zapewniło ministerstwo.

Godzinę później szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział na antenie Polsat News, że w Polsce są 33 osoby zakażone koronawirusem.

Dowiedz się więcej:
WHO oficjalnie: koronawirus to pandemia

W środę Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus przyznał, że organizacja jest zaniepokojona tempem i zasięgiem rozprzestrzeniania się wirusa. Zastrzegł, że uznanie sytuacji za pandemię nie zmienia oceny WHO w sprawie zagrożenia, jakie niesie ze sobą SARS-CoV-2 ani jej działań w związku ze sprawą.

Czytaj także:
Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja na żywo

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem rząd podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych w okresie od 12 do 25 marca.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan (prowincja Hubei) w Chinach. Jak dotąd na świecie odnotowano ponad 121 tys. przypadków zarażeń, w tym ponad 4,3 tys. śmiertelnych.

Źródło: rp.pl, Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA