fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus przy granicy Polski. Czwarty przypadek w Czechach

AFP
W położonym ok. 70 km od granicy Polski mieście Uście nad Łabą potwierdzono koronawirusa u 55-letniej kobiety. To czwarty przypadek choroby Covid-19 w Czechach.

Pacjentka znajduje się w szpitalu im. Masaryka w Uściu nad Łabą. Informację o tym, że u kobiety testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny potwierdził czeskiej telewizji Pavel Dlouhy, dyrektor oddziału zakaźnego placówki.

Wiadomo, że 55-latka była niedawno we Włoszech. Mieszkała w tym samym hotelu, co inny obywatel Czech, u którego koronawirusa stwierdzono w niedzielę. Kobieta wróciła do kraju w piątek. Skarżyła się na gorączkę, dreszcze, bóle mięśni i kaszel. Pozostaje w izolacji. Według zastępcy czeskiego ministra zdrowia, stan chorej nie jest poważny.

Czytaj także:
Pierwsze trzy przypadki koronawirusa w Czechach

Trwa badanie próbek pobranych od innych obywateli Czech, u których istnieje podejrzenie koronawirusa. Według czeskiej telewizji, wyniki badań 28 osób mają być znane we wtorek. Wcześniej badania wykluczyły chorobę u 211 Czechów.

Na całym świecie liczba osób, które zachorowały na koronawirusa wynosi obecnie 90888. Zmarło 3116 osób. Epidemia wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19 rozpoczęła się w grudniu 2019 r. w Wuhan w prowincji Hubei w Chinach.

Źródło: CT24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA