fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Korea Płn.: Popieramy obronę suwerenności Rosji przez Putina

AFP
Kierownictwo Korei Północnej wspiera politykę prezydenta Rosji Władimira Putina, której celem jest obrona rosyjskich interesów narodowych i solidarności - powiedział przewodniczący Najwyższego Zgromadzenia Ludowego Korei Północnej, Choe Ryong-hae na spotkaniu z rosyjskimi dziennikarzami w Pjongjangu.

- W pełni wspieramy politykę Putina, której celem jest obrona suwerenności Rosji - powiedział Choe. - A także działania zmierzające do rozwoju siły gospodarczej i społecznej kraju - dodał.

Choe Ryong-hae wyraził też przekonanie, że Rosja skutecznie przeciwstawi się zewnętrznym zagrożeniom wymierzonym w powstrzymanie jej rozwoju. - Jesteśmy pewni, że Rosja poradzi sobie z zagrożeniami zewnętrznymi i zbuduje wielką potęgę - dodał.

Przewodniczący parlamentu Korei Północnej podkreślił, że Władimir Putin w czasie spotkania z Kim Dzong Unem we Władywostoku pokazało światu jak silne są relacje USA z Koreą Północną.

Choe mówił, że Putin "cieszy się wielkim szacunkiem" w Korei Północnej.

Podczas wizyty rosyjskich dziennikarzy w Korei Północnej dyrektor generalny agencji TASS Siergiej Michaiłow podpisał umowę o porozumieniu z północnokoreańską agencją informacyjną KCNA.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA