fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Lody Häagen-Dazs wycofane ze sprzedaży. Lidl zwróci pieniądze

GIS
Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że sieć sklepów Lidl wycofała z obrotu lody Häagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake.

Inspektor podaje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., z uwagi na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten/nietolerancją glutenu, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu i poinformowała o tym organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Czytaj także: Kapsułki z THC niebezpieczne dla zdrowia

Zagrożenie

W wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana. Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem.

Chodzi o produktu pn. „Häagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake" w kubkach o pojemności 460 ml, którego data minimalnej trwałości to 11.06.2020.

Producentem źle oznaczonej żywności jest Bidfood Czech Republic s.r.o., ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy.

Podjęte działania

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. podała do wiadomości, że otrzymała od producenta Bidfood Czech Republic s.r.o. w dniu 10 stycznia 2020 r. informację o niebezpieczeństwie i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku zakwestionowanego artykułu. Ponadto informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej firmy Lidl sp. z o.o. sp. k., jak i w sklepach tej sieci handlowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów

Produkt Häagen-Dazs wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA