fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

GIS: Suplement CannabiGold Smart z THC jest niebezpieczne dla zdrowia

Adobe
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne ws. suplementu diety pn. CannabiGold Smart. Produkt jest niebezpieczny dla zdrowia konsumentów z uwagi na zawartość Tetrahydrokannabinolu.

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii stwierdzono w produkcie zawartość tetrahydrokannabinolu na poziomie 299 mg/kg. Zgodnie z oceną ryzyka władz Szwajcarii, a także na podstawie oceny ryzyka ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, produkt o podanym numerze partii należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów - donosi GIS.

?9-tetrahydrokannabinol (?9-THC) stwierdzony w badanym produkcie wykazuje silne działanie psychoaktywne na organizm ludzki. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy (CUN) człowieka powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju. W doświadczeniach na zwierzętach obserwowano w wyniku narażenia chronicznego: wpływ na centralny układ nerwowy, w szczególności upośledzenie motoryki, ograniczenie zachowań społecznych, upośledzenie procesów uczenia się, a także: spadek masy ciała, upośledzenie spermatogenezy, zmiany histopatologiczne oraz działanie szkodliwe na układ odpornościowy.

Czytaj także: Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Lidl zwróci pieniądze

Specyfika produktu

Chodzi o produkt o nazwie CannabiGold Smart, który pakowany jest po 10 kapsułek, o numerze partii: CGC/1/18, z datą minimalnej trwałości: VII 2020. Producentem suplementu jest spółka HemPoland z siedzibą w Elblągu.

Podjęte działania

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów

GIS podkreśla, że konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA