fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej: Zniszczenie Izraela jest priorytetem muzułmanów

Strażnicy Rewolucji to elitarne jednostki irańskiej armii (By M-ATF, from military.ir and iranmilitaryforum.net [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)])
Wikimedia Commons
W oświadczeniu wydanym przez irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej można przeczytać, że "Syjonistyczny reżim Izraela jest najpoważniejszym przeciwnikiem wszystkich państw muzułmańskich".

Oświadczenie zostało wydane w związku z przypadającym 10 lipca "Dniem Quds (arabska nazwa Jerozolimy)", świętem ustanowionym przez Ajatollaha Chomeiniego w 1979 roku, które celebrowane jest co roku w ostatni piątek Ramadanu.

Zgodnie z treścią oświadczenia priorytetami dla muzułmanów na całym świecie powinny być: sprawa Palestyny i strategia zniszczenia Izraela. Irańscy Strażnicy Rewolucji wzywają muzułmanów do wzięcia masowego udziału w wiecach poparcia dla walczących o utworzenie własnego państwa Palestyńczyków.

Strażnicy Rewolucji przekonują jednocześnie, że priorytetem dla każdego muzułmanina powinna być kwestia zniszczenia "syjonistycznego reżimu Izraela".

Pasdaran–e Enghelab–e Islami (Islamski Korpus Strażników Rewolucji) to formacja utworzona 5 maja 1979 r. na mocy specjalnego dekretu ajatollaha Chomeiniego. Tzw. Pasdarani to elitarne jednostki irańskiej armii, których głównym zadaniem jest ochrona opartego na islamie systemu politycznego Iranu. Formacja liczy ok. 120 tys. żołnierzy.

Źródło: tasnimnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA