fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izrael zbombardował cel w Strefie Gazy

Tomás Del Coro from Las Vegas, Nevada, USA, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Izraelskie lotnictwo zbombardowało w nocy fabrykę uzbrojenia Hamasu w Strefie Gazy - informuje Reuters. Była to reakcja na wysyłanie przez granicę między Izraelem a Strefą Gazy balonów z podwieszonymi pod nimi płonącymi fragmentami materiału, które wywołują pożary po stronie izraelskiej.

Na razie nie ma żadnych doniesień o ofiarach po stronie palestyńskiej.

Od 21 maja między Izraelem a Hamasem obowiązuje zawieszenie broni, do którego doszło po 11 dniach ostrzału rakietowego terytorium Izraela prowadzonego przez Hamas, na który Izrael odpowiadał bombardowaniem Strefy Gazy z ziemi i z powietrza.

Po 21 maja ze strony palestyńskiej kilkukrotnie na stronę izraelską wysłano balony z podwieszonymi pod nimi płonącymi fragmentami materiału.

Balony takie wywołują pożary pól uprawnych po stronie izraelskiej.

Palestyńczycy przekonują, że ich działania mają na celu wywarcie presji na Izrael, by ten złagodził blokadę Strefy Gazy.

W czwartek "balony zapalające" doprowadziły do czterech pożarów po stronie izraelskiej, wzdłuż granicy między Strefą Gazy a Izraelem.

Teraz izraelska armia w wydanym oświadczeniu podała, że w reakcji na wysyłanie przez Palestyńczyków "balonów zapalających" w kierunku Izraela, izraelskie myśliwce zaatakowały fabrykę broni należącą do Hamasu".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA