fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Atak nożownika w Jerozolimie Wschodniej. Został zastrzelony

PAP/EPA/Yonatan Sindel
Izraelski żołnierz i cywil trafili do szpitala po ataku nożownika we Wschodniej Jerozolimie. Ich stan oceniany jest jako umiarkowany.

Do ataku doszło na stacji kolejki niedaleko kompleksu Matteha Artzi, w którym mieści się kwatera główna izraelskiej policji.

Ranni zostali dwaj dwudziestokilkuletni mężczyźni, jeden z nich to żołnierz Sił Obronnych Izraela.

Na atak nożownika zareagowali obecni na stacji funkcjonariusze policji, którzy - jak pisze "The Israel Times" - natychmiast wyciągnęli broń i "zneutralizowali" nożownika. Nie było z początku jasne, czy napastnik został ranny, czy zabity, ale na zdjęciach z miejsca ataku widać przykryte ciało.

Ranni mężczyźni trafili do szpitala. Stan obydwu - w plecach jednego z nich tkwił wbity nóż - oceniany jest jako umiarkowany.

Nie wiadomo jeszcze, kim był napastnik, izraelskie media podają rozbieżne informacje. Większość z nich podaje, że nożownikiem był 17-letni Palestyńczyk. 

Mimo zawieszenia broni między Izraelem a Palestyną, które po 11 dniach walk obowiązuje od nocy z 13 na 14 maja, na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie wciąż utrzymuje się napięcie.

Źródło: israelnationalnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA