fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Premier Malezji: Izrael to państwo przestępcze

Premier Malezji Mahathir z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem
AFP
Premier Malezji Mahathir Mohamad nazwał Izrael "państwem przestępczym", które "zasługuje na potępienie".

"Izrael jest państwem kryminalnym i zasługuje na potępienie" - napisał na swoim blogu Mahathir, dodając, że "solidaryzuje się z narodem palestyńskim".

Kilka dni wcześniej Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski odebrał Malezji prawo do organizowania przyszłorocznych mistrzostw świata, po tym jak Malezja nie wystawiła wiz sportowcom z Izraela.

W 2019 roku Malezja miała być gospodarzem Paraływackich Mistrzostw Świata. 

Malezja, państwo zamieszkiwane w większości przez muzułmanów często występuje otwarcie w obronie Palestyńczyków i nie utrzymuje relacji dyplomatycznych z Izraelem.

Premier Malezji we wpisie "Ludobójcze państwo" podkreśla, że Malezja "ma prawo zakazywać wjazdu Izraelczykom". "Kiedy świat potępia nas, mamy prawo powiedzieć, że świat jest pełen hipokryzji" - dodaje.

Mahathir podkreślił, że Izrael powstał na "fragmencie palestyńskiej ziemi", bez przeprowadzenia referendum czy plebiscytu, dodając, że Palestyńczyków wygoniono z ich terenów bez "rekompensaty".

"Cały świat widzi niesprawiedliwość i gnębienie Palestyńczyków przez Izraelitów. Ale Izrael nie jest nawet krytykowany przez ludzi, którzy mówią tak dużo o wolności od opresji i rządach prawa" - dodał premier Malezji.

Mahathir zapewnił przy tym, że jego kraj nie jest "antyżydowski", ani "antysemicki", ale ma prawo "potępiać nieludzkie zachowania".

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA