fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

To nie ajatollah groził Trumpowi na Twitterze

Twitter
Rano Reuters informował, że najwyższy przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamanei, umieścił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie przedstawiające golfistę, przypominającego byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który - jak wynika ze zdjęcia - jest brany na cel przez drona. Jak się jednak okazało nie było to oficjalne konto ajatollaha.

Wpis zawierał fragmenty z wystąpienia ajatollaha w grudniu, w którym Chamenei mówił, że "zemsta jest pewna" - w kontekście zbliżającej się rocznicy śmierci gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcy brygady al-Aksa, który zginął w ataku amerykańskiego drona w Iraku na początku 2020 roku.

"Ci, którzy nakazali zamordować generała Sulejmaniego, a także ci, którzy przeprowadzili ten atak, powinni być ukarani. Ta zemsta z pewnością wydarzy się w odpowiednim czasie" - napisał Chamenei na Twitterze 16 grudnia, nie wymieniając z nazwiska Trumpa.

Twitter w ostatnim czasie usunął wpis ajatollaha Chamenei, w którym stwierdził on, że amerykańskie i brytyjskie szczepionki są niegodne zaufania i mogą mieć na celu "zakażanie innych narodów".

Popołudniu Twitter usunął konto, na którym pojawiło się zdjęcie golfisty. Jak poinformował Reuters konto to nie było oficjalnym kontem ajatollaha, zawierało jedynie link do jego oficjalnej strony.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA