fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Dziambor: Drodzy lekarze, chcecie podwyżek, głosujcie na Konfederację

Artur Dziambor poseł Konfederacji
Fotorzepa, Jakub Czerminski
„Przepraszamy, walnęliśmy się. Szanowni lekarze, jeżeli chcecie podwyżek, głosujcie na Konfederację i Janusza Korwin-Mikkego. Oni obniżą Wam podatki, abyście mogli więcej zarabiać, bo my wam tego nie załatwimy” - tak według Artura Dziambora, posła Konfederacji powinno brzmieć uzasadnienie do nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która odbierała przyznany w głosowaniu, które odbyło się dzień wcześniej, dodatek covidowego dla wszystkich pracowników medycznych.

Około północy Sejm przyjął nowelizację ustawy covidowej. Specjalny dodatek otrzymają tylko pracownicy ochrony zdrowia zaangażowani w leczenie chorych na covid-19 lub podejrzanych o zakażenie.

Wcześniej Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej mówił, że poprawka zrównywałaby lekarzy udzielających teleporad i tych walczących na pierwszej linii z COVID-19. Mówił też, że celem poprawki było zniszczenie finansów publicznych państwa.

- Po prostu sp... tyle, zagłosowaliście źle. Trzeba było szybciutko zareagować. Nie zareagowaliście na to niestety i teraz urządzacie tę szopkę z nową ustawą napisaną w pięć minut, wyglądającą żałośnie - mówił w środę z mównicy sejmowej poseł Konfederacji Artur Dziambor.

- Ja się troszkę boję, że do tych protestów przed Sejmem, których nie popieram, mogą się przyłączyć lekarze - dodał Dziambor ostrzegając przed skutkami przyjęcia nowelizacji tuż przed jej przegłosowaniem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA