Komercyjne

97-metrowy biurowiec stanie w Młodym Mieście

Biurowiec w gdańskim Młodym Mieście
Materiały Inwestora
Przy ul. Jana z Kolna i Narzędziowców w Gdańsku Grupa Cavatina wybuduje obiekty biurowo-usługowe o powierzchni 41 tys. mkw.
Inwestycja ma być wizytówką Młodego Miasta, dzielnicy przyszłości, która jest planowana na terenach postoczniowych. Planowane dwa budynki będą pierwszą inwestycją Grupy Cavatina na trójmiejskim rynku nieruchomości. Do tej pory inwestor budował obiekty komercyjne m.in. w Krakowie i Wrocławiu. Pod koniec roku deweloper rozpoczął budowę biurowca w centrum Warszawy.
Gdańskie obiekty powstaną na działce o powierzchni 9,4 tys. mkw. Całkowita powierzchnia użytkowa dwóch budynków wyniesie 41  tys. mkw., z czego powierzchnie biurowe zajmą 28,2 tys. mkw. Inwestor zaplanował też parking naziemny na 450 miejsc. - Główny budynek wpisze się w panoramę miasta i planowane inwestycje w dzielnicy. Nie przesłani widoku na żurawie i historyczne zabudowania - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Budynek biurowy będzie miał 23 kondygnacje, które sięgną 97 m. Garaż naziemny zajmie pięć kondygnacji (13,5 metra wysokości). - Przygotowywana przez nas inwestycja ma szansę stać się wizytówką Młodego Miasta. Zależy nam na realizacji projektu, który będzie nowoczesny i równocześnie nie ograniczy walorów otoczenia - podkreśla Piotr Jasiński, dyrektor działu projektowania w Grupie Cavatina. - W architekturę najwyższego budynku wkomponowaliśmy literę V, która nawiązuje do słynnego znaku ruchu społecznego, który dał Europie wolność, ale także oddaje linię stojących obok dźwigów. Na dachu budynku parkingowego zaplanowaliśmy zielony dach. Deweloper złożył już wniosek o pozwolenie o budowę. Zgodnie z planami, prace konstrukcyjne rozpoczną się na wiosnę 2018 roku.
- Projekt inwestycji biurowej wpisuje się w charakter nowo powstającej dzielnicy Gdańska, która w najbliższych latach stanie się otwartą, przyjazną i nowoczesną przestrzenią, powstałą na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych - mówią przedstawiciele dewelopera. Oprócz mieszkań, biur i budynków komercyjnych w Młodym Mieście powstaną także obiekty kultury i rekreacji. Plany zakładają także rewitalizację historycznych obiektów oraz otwarcie dla mieszkańców przestrzeni nad wodą. Grupa Cavatina działalność inwestycyjną i deweloperską prowadzi w Polsce i za granicą. Oprócz inwestycji we Wrocławiu (Carbon Tower i Diamentum Office), Krakowie (Equal Business Park i Tischnera Office), Warszawie (Chmielna 89) i Katowicach (Pułaskiego Apartamenty), grupa inwestuje w m.in.: w Amsterdamie, Londynie, Szanghaju i Nowym Jorku. Cavatina to deweloper oraz generalny wykonawca posiadający własne studio architektoniczne zatrudniające 60-osobowy zespół.Spółka realizuje dziś sześć projektów komercyjnych. W 2018 roku inwestor rozpocznie budowę kolejnych biurowców w pięciu największych miastach Polski.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL