Komercyjne

Rośnie rynek hotelowy

Calisia One w Kaliszu
Materiały Inwestora
Zagraniczne sieci są coraz bardziej zainteresowane sektorem turystycznym. Planują inwestycje także w mniejszych miastach - wynika z najnowszego raportu Emmerson Evaluation.

- Krajowy rynek hotelowy dojrzewa, zbliżając się charakterem do sektora powierzchni biurowych oraz magazynowych. Potencjał wzrostu wciąż jest jednak znaczny - podkreślają analitycy Emmerson Evaluation, firmy zajmującej się wyceną nieruchomości.

Dariusz Książak, prezes zarządu tej firmy, podaje, że baza hotelowa w Polsce jest bardzo zróżnicowana regionalnie, a do 2019 r. liczba dostępnych pokoi zwiększy się o przeszło 6,6 tys. - Polski rynek hotelowy już od kilku lat doskonale się rozwija. Obserwujemy niesłabnącą aktywność inwestorów oraz rosnący popyt ze strony turystów i klientów biznesowych. Rynek hotelowy dojrzewa i powoli dogania pod względem liczby transakcji inne segmenty biznesowego rynku nieruchomości - mówi Dariusz Książak.

Podkreśla, że na rynku hotelowym widać wiele nowych trendów. - Zagraniczne są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami w sektor turystyczny oraz rozszerzeniem portfolio o mniejsze miasta. W najbliższych latach powstanie kilka takich inwestycji w nadmorskich i górskich kurortach, jak np. Hilton Garden Inn w Kołobrzegu czy Radisson Blu w Zakopanem.

więcej w "Nieruchomościach komercyjnych" 8 grudnia

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL