fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Nowy Hampton by Hilton w Swarzędzu

materiały prasowe
Hotel ze 100 pokojami niedaleko Poznania ma zostać otwarty w 2020 roku. Będzie działać w ramach umowy franczyzowej z Clip Hotel.

Budowa hotelu Hampton by Hilton Poznań Swarzędz przy ul. Antoniego Tabaki, obok ulicy Poznańskiej, już się rozpoczęła. Obiekt będzie miał centrum konferencyjne o powierzchni 500 mkw., centrum fitness, salę śniadaniową i bar.

- W kilku zakładach produkcyjnych w Swarzędzu tysiące ludzi zatrudnia Volkswagen. Obecne są tu również takie marki jak Mercedes Benz, BP i inne korporacje - mówi Patrick Fitzgibbon, wiceprezes Hiltona odpowiedzialny za rozwój w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. - To dynamicznie rozwijający się ośrodek handlu, a duża liczba przedsiębiorstw będzie generować znaczne zapotrzebowanie na usługi hotelarskie. Hampton by Hilton Poznań Swarzędz to pierwszy w tym mieście hotel międzynarodowej marki - dodaje.

Wojciech Staniszewski, prezes spółki Clip Hotel, dodaje, że otwarcie Hampton by Hilton Poznań Swarzędz z pewnością wzmocni pozycję miasta jako biznesowego centrum.

Przedstawiciele firmy przypominają, że Polskę w tym roku odwiedziła rekordowa liczba 18,3 mln ludzi. To o 5 procent więcej niż w 2016 roku. - Dynamicznie rozwijają się sektory turystyki wypoczynkowej i podróży służbowych - mówią. - Szacuje się, że w tamtym roku wkład podróży i turystyki w polską gospodarkę osiągnął poziom 20 mld dolarów, a wynik ten według najnowszych obliczeń ma wzrosnąć w 2018 roku o 3,6 procent (WTTC 2018).

Pierwszy hotel Hilton w Polsce otwarto w 2007 roku. Dziś ma w Polsce ponad 30 hoteli i otwiera średnio 2,5 obiektów każdego roku.

O sieci Hampton by Hilton

Sieć Hampton by Hilton, w skład której wchodzą, Hampton Inn, Hampton Inn & Suites oraz Hampton by Hilton działa w 25 krajach, w których prowadzi łącznie ponad 2410 obiektów oferujących przeszło 247 tys. pokojów.

Hilton obejmuje 15 marek. Sieć składa się z ponad 5,5 tys. hoteli oferujących ponad 890 tys. pokojów zlokalizowanych w 109 krajach. W swojej prawie stuletniej historii hotele Hilton gościły ponad 3 mld gości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA