fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Cedet wzięty przez koreański fundusz

mat. prasowe
Kultowy budynek przy ul. Kruczej w Warszawie za 129,5 mln euro spółka Immobel Poland sprzedała koreańskiemu funduszowi zarządzanemu przez GLL Real Estate Partners.

Sprzedaż Cedetu będzie miała duży wpływ na tegoroczne wyniki Grupy Immobel w Polsce. - Cieszymy się z rozwoju i sprzedaży tego charakterystycznego budynku, który łączy dziedzictwo i nowoczesność - mówi Jacek Wachowicz, prezes spółki Immobel Polska.

Cedet, czyli zbudowany w latach 50. XX wieku Centralny Dom Towarowy, swoją dawną świetność odzyskał po trzech latach prac konserwatorskich. Rewitalizacja i rozbudowa budynku w samym sercu Warszawy pochłonęła ponad 400 mln euro. Prace rozpoczęły się na początku 2015 r. Objęły także remont chodników przylegających do budynku, wymianę oświetlenia ulic oraz odświeżenie fasad sąsiednich kamienic.

Zmodernizowany Cedet został otwarty w maju tego roku. Jeszcze przed oddaniem budynku do użytkowania został on praktycznie w całości skomercjalizowany. W budynku nie zabrakło Smyka, wracającego do pierwotnej siedziby ze swoim flagowym salonem, swój lokal ma tam także Rossmann, Apteka Europejska i sieć T-Mobile. Obiekt jest certyfikowany w systemie BREEAM.

Kompleks ma ponad 22 tys. mkw. (ponad 15 tys.mkw. biur i 7 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA