fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Myślał o medycynie, został finansistą i deweloperem

ROL
Nie ma rzeczy niemożliwych. Kryzys wzmacnia – mówi Krzysztof Sobolewski, prezes spółki Shipyard City Gdańsk.

Krzysztof Sobolewski, jeden z trzech inwestorów kompleksu Gwiazda Morza Resort Spa & Sport we Władysławowie. Inwestor na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, gdzie przygotowuje rewitalizację i zabudowę 16 ha gruntów. Doradca inwestycyjny światowych funduszy kapitałowych, odpowiedzialny za przekształcenia globalnych i polskich spółek giełdowych. Na rynku nieruchomości jego doświadczenia inwestycyjne sięgają 20 lat wstecz. W portfolio ma projekty w kilku lokalizacjach na Pomorzu.

Pracuję w nieruchomościach, bo...

Jest to bardzo namacalny sposób wpływania na to, jak i gdzie pracujemy, mieszkamy, wypoczywamy. Prace koncepcyjne, projektowanie, wreszcie sama budowa i komercjalizacja budynków dają mi dużo satysfakcji. Sukces można osiągnąć, pracując w niedużym kompetentnym zespole, składającym się z lubiących się nawzajem ludzi.

Polski rynek nieruchomości to...

Dobrze wychowany młody człowiek wchodzący w dorosłe życie. Z przyjemnością obserwuję, jak na bardzo wymagającym polskim rynku realizowane są coraz lepsze funkcjonalnie i wyrafinowane estetycznie budynki.

Mój ulubiony budynek w Polsce to...

Warszawski Cosmopolitan. Mimo że sam bym w nim nie zamieszkał, to naprawdę zachwyca mnie jego prosta forma, jakość wykonania, aranżacja wnętrz i dbałość o szczegóły.

Hit na rynku...

Za kilka lat mogą nim być projekty tzw. assisted living, domy mieszkalne z opieką dla ludzi starszych. To wynika z dwóch czynników: demografii i wzrostu zamożności społeczeństwa. Moim zdaniem ważne, aby budynki o takiej funkcji były uzupełnieniem normalnej zróżnicowanej tkanki miejskiej, tak aby ludzie starsi mogli na miarę swoich możliwości uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym poprzez ograniczoną pracę, wolontariat i naturalną interakcję ze wszystkimi grupami wiekowymi.

Gdyby złota rybka obiecała jedną zmianę na rynku, to poprosiłbym...

O stabilność i przejrzystość przepisów budowlanych. Zmienność przepisów i możliwość ich różnej interpretacji to kula u nogi przedsiębiorców, a także poważny koszt obsługi prawnej, podatkowej i rachunkowej.

Gdybym nie pracował w branży nieruchomości...

To trudne pytanie. W moim 30-letnim życiu zawodowym miałem trzy różne profesje niezgodne z moim wykształceniem. Każdej nauczyłem się sam. Ich częścią wspólną było zarządzanie projektami i analiza finansowa. W liceum przez jakiś czas myślałem o karierze lekarza pediatry. To bardzo wymagający zawód, który jednocześnie daje olbrzymią satysfakcję z niesienia pomocy. Może się uda w kolejnym życiu.

Najważniejsze w prowadzeniu biznesu jest...

Dobór współpracowników i partnerów, w tym klientów. Praca z profesjonalnymi, kompetentnymi, uczciwymi i dojrzałymi życiowo ludźmi to naprawdę duża frajda. Mam przyjemność i szczęście z takim ludźmi na co dzień współpracować.

Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek dostałem...

Nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma ludzi niezastąpionych, kryzys wzmacnia.

W wolnej chwili...

Najchętniej żegluję. Żeglarstwo pozwala mi się naprawdę oderwać od spraw codziennych. Zaliczyłem już cały Bałtyk od Zatoki Botnickiej do Oslofjordu. Teraz planuję rejs na Islandię.

Oszczędności lokuję...

W nieruchomościach. Na tym się znam najlepiej. Nigdy też nie zdarzyło mi się na nieruchomościach nie zarobić.

Najlepsze miejsce do życia...

Trójmiasto. Mówię to z pełnym przekonaniem i nie dlatego że tu mieszkam. Słyszę to od wielu osób z dużych miast z całej Polski. Trójmiasto ma wszystko, czego potrzeba do wysokiej jakości życia zawodowego i rodzinnego i to w odpowiedniej skali. Świetną lokalizację nadmorską, doskonałe połączenia lotnicze z całym światem bez konieczności przesiadki w Warszawie... Polecam!

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA