fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Concept Tower w nowych rękach

materiały prasowe
15-piętrowy biurowiec przy ul. Grzybowskiej w Warszawie kupuje CPI Property Group (CPIPG). Spółka poszerzyła portfolio o czternasty budynek w stolicy.

To szósta transakcja CPIPG w tym roku. - Zakup biurowca powiększa portfolio powierzchni biurowej CPIPG do 314 tys. mkw. Tym samym firma staje się właścicielem największego pod względem GLA portfela nieruchomości biurowych w Warszawie – podaje spółka w komunikacie.

CPI Property Group (CPIPG) to właściciel nieruchomości komercyjnych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

15-piętrowy Concept Tower przy ul. Grzybowskiej 87 na bliskiej Woli powstał w 2012 roku. Dysponuje 9 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A+. - Lokalizacja biurowca pozwala na szybki dojazd z centrum Warszawy, a bliskość drugiej linii metra ułatwia komunikację z pozostałymi dzielnicami – mówią przedstawiciele nowego właściciela. - Atutem jest także bogata oferta handlowo-gastronomiczna w sąsiedztwie budynku.

Biurowiec ma certyfikat Leed na poziomie Gold.

- Negocjacje, dotyczące przejęcia Concept Tower rozpoczęły się na długo przed wybuchem pandemii COVID-19. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pomyślnie zamknąć transakcję – mówi cytowany w komunikacie Tomas Salajka z CPIPG. - Grupa nadal koncentruje się na budowaniu portfela najlepszych lokalizacji biurowych w kluczowych stolicach Europy Środkowej.

W transakcji CPIPG doradzała firma JLL.

CPI Property Group (CPI PG) to firma z branży nieruchomości komercyjnych i hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech. Koncentruje się na długoterminowych inwestycjach i wynajmie nieruchomości. W Polsce CPI Property Group działa od 2013 roku. Jest właścicielem i aktywnie zarządza 24 nieruchomościami z sektora biurowego, handlowego i hotelowego.

Inwestycje spółki są zlokalizowane w Warszawie, Elblągu, Zamościu, Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu. Spółka planuje dalsze zaangażowanie na polskim rynku poprzez zakup i inwestowanie w nieruchomości biurowe w najlepszych lokalizacjach Warszawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA