fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Budapeszt: Hotel na wzgórzu w nowej odsłonie

ROL
Hotel Mercure Budapest Buda przy Wzgórzu Zamkowym przeszedł gruntowną modernizację.

Znalazły się w nim dwie hotelowe marki Grupy Accor - Mercure i ibis. W sumie jest 400 pokojów, przestrzeń biznesowa, w tym sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 800 mkw., a także restauracja i bar. Położony w Dzielnicy Zamkowej hotel Budapest Castle Hill i ibis Budapest Castle Hill pierwszych gości przyjmuje od sierpnia.

- Zakamarki historycznej okolicy, kilka minut spaceru do królewskiego Zamku Buda czy Mostu Łańcuchowego zachwycą miłośników architektury. Z kolei bliskość urokliwych parków i brzeg Dunaju - entuzjastów wypoczynku na łonie natury. A od centrum miasta hotel dzielą zaledwie trzy stacje metra - opisują przedstawiciele Grupy Accor. - Mercure Budapest Buda na stałe zapisał się na mapie hotelowej Budapesztu. Dzięki połączeniu dwóch marek Grupy Accor z oferty nowo otwartego obiektu mogą skorzystać klienci biznesowi, jak i ekonomiczni.

- Inspiracją podczas renowacji tego hotelu był przede wszystkim miejski klimat i kolorowe, tętniące życiem ulice Budapesztu - mówi cytowana w komunikacie Sabina Bartyzel, szef regionalny Accor na Węgrzech. - W efekcie udało się nam stworzyć mieszankę klasycznej elegancji i ulicznego zgiełku, które doskonale oddają klimat serca Węgier. A to wszystko opatrzone żywymi barwami i graffiti.

Mercure to ponad 810 hoteli w 64 krajach. Z kolei założony w 1974 roku ibis dysponuje ponad 1170 hotelami i 150 748 pokojami w 66 krajach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA