fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Piaseczno: Nowa dzielnica na terenie dawnej zajezdni

materiały prasowe
Prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w podwarszawskim Piasecznie rozpoczyna Ceetrus Polska. Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstaną mieszkania, biura, lokale gastronomiczne, handlowe i rozrywkowe.

Całkowita powierzchnia nowej dzielnicy to 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa planowanych obiektów - 71 tys. mkw. - Nowa wielofunkcyjna dzielnica między ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską i Sękocińską będzie otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi – zapowiada w komunikacie inwestor, Ceetrus Polska.

Zakończenie pierwszego etapu budowy firma zapowiada na koniec 2023 roku. W tej części mają powstać obiekty o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Ceetrus już na etapie budowy będzie się ubiegał się o branżowe certyfikaty.

– Nazwie naszej firmy towarzyszy hasło „z mieszkańcami, dla mieszkańców", które ukierunkowuje działalność firmy i trafnie opisuje nowy projekt planowany w Piasecznie. Chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce, które razem z obiektami obecnymi już w okolicy, będzie służyło mieszkańcom i zapewniało im wszelkie funkcje niezbędne w codziennym życiu – mówi cytowany w komunikacie Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska. – Dlatego w kompleksie znajdą się wyczekiwana przez mieszkańców Piaseczna przestrzeń do rekreacji i obiekty rozrywkowe, m.in. kino. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce – dodaje.

Ceetrus od strony ulicy Puławskiej planuje kompleks o funkcjach rozrywkowo-gastronomicznych z kinem, przestronną przestrzenią restauracyjną i częścią handlową. - Od strony ulicy Energetycznej zostaną zlokalizowane budynki biurowe i hotel. Wzdłuż ulicy Mleczarskiej powstanie kameralna zabudowa mieszkaniowa, gdzie docelowo będzie ok. 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu – zapowiada inwestor.

Kompleks biurowców ma powstać na osi ulicy Puławskiej. – Ich architektura ma stanowić nową bramę miasta – czytamy w komunikacie. – Przedstawiliśmy je urzędowi miasta jako optymalną lokalizację dla administracji publicznej, siedzib instytucji i firm oraz inwestycję zapewniającą nowe miejsca pracy - mówią przedstawiciele inwestora.

Podkreślają, że komfort codziennego życia i pracy w nowej dzielnicy zagwarantuje zieleń, parki i ogrody - także na dachach. Ograniczony ma być ruch kołowy. - Na terenie wokół kompleksu zaplanowaliśmy liczne przestrzenie rekreacyjne: miejsca do odpoczynku i spotkań oraz ścieżki edukacyjne – mówi deweloper.

Informuje, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które pojawiają się w pierwszej fazie inwestycji: centrum wielofunkcyjne i biura.

O Ceetrus Polska

Ceetrus Polska działa jako inwestor, deweloper, spółka komercjalizująca i zarządca centrów, galerii i parków handlowych Auchan. Firma powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 10 krajach w Europie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku.

Jest właścicielem 24 centrów handlowych i zarządza powierzchnią handlową o wielkości niemal 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest też wyłącznym komercjalizatorem lokali o łącznej powierzchni handlowej ponad 53 tys. mkw. w 31 obiektach handlowych z hipermarketami i supermarketami Auchan. Firma dysponuje również niemal 180 ha terenów inwestycyjnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA