fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Kajima i Savills w parku logistycznym Łódź City VI

materiały prasowe
Kajima Properties Europe i Savills Investment Management zawarły strategiczne partnerstwo, przejmując udziały Panattoni Europe w parku logistycznym Łódź City VI o powierzchni 144,8 tys. mkw.

Kajima Properties Europe, inwestor na rynku nieruchomości, deweloper i zarządca aktywów wraz z międzynarodowym menedżerem inwestycyjnym, firmą Savills Investment Management, zawarły strategiczne partnerstwo, które ma być ukierunkowane na promocję europejskiego sektora logistycznego wśród inwestorów z Azji.

- Transakcja przejęcia udziałów w parku logistycznym jest także wyrazem ponownego zaangażowania się spółki Kajima w rozwój zarządzanych przez nią obiektów logistycznych w tym regionie – czytamy w komunikacie. - Dynamiczny rozwój sektora e-commerce, na który wpłynęła m.in. pandemia COVID-19, napędza zapotrzebowanie na centra logistyczne i dystrybucyjne w Europie. Szczególnie widać to na przykładzie Polski, w której tylko w pierwszym kwartale 2020 r. wartość nabytych aktywów magazynowych wyniosła 1,46 mld euro. To wynik zbliżony do sumy aktywów przejętych w całym 2019 r. Ich łączna wartość równa była wówczas 1,48 mld euro. Według JLL w minionym roku azjatycki kapitał stanowił ok. jednej trzeciej wartości transakcji na tym rynku.

- W styczniu 2020 r. Kajima sprzedała dwa obiekty przemysłowe w Komornikach k. Poznania oferujące 87 tys. mkw. powierzchni logistycznej. Nieruchomości stanowiły wówczas część portfela (obejmującego inwestycje o powierzchni 280 tys. mkw.) nabytego przez klientów Savills IM. Poza granicami Polski Kajima w maju tego roku ogłosiła zakup pierwszego parku magazynowego i logistycznego w Hiszpanii, a ostatnio nabyła także obiekt logistyczny w Rotterdamie – podaje firma.

- Kajima od ponad czterech lat inwestuje w rozwój logistyki w Europie.Dążymy do tego, aby działalność w tym sektorze stała się jednym ze stałych elementów naszej długoterminowej strategii – mówi cytowany w komunikacie John Harcourt, dyrektor zarządzający Kajima Properties Europe. - Chcielibyśmy uzupełnić nasz portfel zróżnicowanymi aktywami logistycznymi, pozyskanymi w ramach partnerstwa z azjatyckimi inwestorami, którzy ze względu na stabilny zysk coraz częściej poszukują możliwości inwestycyjnych w Europie. Zidentyfikowaliśmy już szereg obiektów, poprzez które moglibyśmy wzmacniać obecność firmy w tym segmencie nieruchomości.

Jon Crossfield, dyrektor ds. partnerstw strategicznych Savills Investment Management, dodaje: „Cieszymy się z nawiązania współpracy ze spółką Kajima w Europie. Mamy nadzieję, że dzięki tej transakcji i idącym w ślad za nią partnerstwie, wartości zarządzanych przez nas aktywów będą coraz wyższe. Savills IM w sektorze logistycznym działa w Europie już od kilku lat. Zarządzamy aktywami wartymi ponad 4 mld euro".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA