fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Wielkopolski park logistyczny w rozbudowie

materiały prasowe
Dodatkowe 6,4 tys. mkw. powierzchni w nowej części Goodman Poznań Airport Logistics Centre, niedaleko lotniska Ławica, zajmuje duńska firma LiNA Medical.

Najemca to specjalistyczny producent rozwiązań dla elektrochirurgii i chirurgii laparoskopowej. Firma zajęła dodatkową powierzchnię w nowej części obiektu Goodman Poznań Airport Logistics Centre, której budowa niedawno się rozpoczęła.

- W związku ze zwiększonym globalnym zapotrzebowaniem na produkty medyczne wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej był kwestią czasu - mówi cytowana w komunikacie Joanna Górna z LiNA Medical.

Goodman Poznań IV Airport Logistics Centre jest położony 800 metrów od obwodnicy stolicy Wielkopolski, 4 km od lotniska Ławica i 9 km od autostrady A2 łączącej centralną Polskę z Niemcami i resztą Europy Zachodniej.

- Lokalizacja w granicach aglomeracji poznańskiej (1 mln mieszkańców) dla klientów Goodman oznacza ułatwiony dostęp do pracowników oraz lokalnego rynku zbytu. Aglomeracja skupia ok. 40 proc. zatrudnionych w Wielkopolsce i blisko połowę firm zarejestrowanych na terenie województwa - mówi Jarosław Czechowicz z Goodman w Polsce.

LiNA Medical jest pierwszym najemcą nowej hali Goodman Poznań IV Airport Logistics Centre, która zaoferuje łącznie 19 tys. mkw. do wynajęcia, w tym ponad 930 mkw. biur. Budynek będzie wysoki na dziesięć metrów.

Obiekt powstanie zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Very Good. Będzie przygotowany m.in. do wdrożenia systemu inteligentnego opomiarowania zużycia energii. Przewidziano też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Goldbeck. Budowa rozpoczęła się w maju, a jej zakończenie zaplanowano na październik tego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA