fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Dwa Atuty staną w Krakowie

materiały prasowe
Nowe centra handlowe powstaną na krakowskich osiedlach Ruczaj i Złocień.

Dwa Atuty na mapie Krakowa pojawią się w drugiej połowie tego roku. - Dobrze wykształcona kadra, korzystna sytuacja ekonomiczna i relatywnie niskie koszty życia sprawiają, że miasto jest jedną z najbardziej cenionych lokalizacji dla firm z sektora usług dla biznesu oraz nowoczesnych technologii - mówią przedstawiciele inwestora budującego centra handlowe Atut. - W Krakowie wyrastają kolejne biurowce i nowoczesne osiedla mieszkaniowe z infrastrukturą usługową i handlową. Miasto przyciąga pracowników z całego kraju, ale również z zagranicy.

W listopadzie został otwarty Atut przy ul. Grażyny na osiedlu Prądnik Biały, kolejne centra codziennych zakupów, powstaną w rozwijających się dzielnicach mieszkaniowych Krakowa - na osiedlach Ruczaj, Złocień i Bielany. Centrum handlowe Atut przy ul. Bunscha powstanie w jednym z najprężniej rozwijających się i najmodniejszych rejonów miasta. Na terenie Ruczaju działa m.in. Krakowski Park Technologiczny zatrudniający specjalistów z obszaru nowoczesnych technologii, kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego czy siedziby zagranicznych korporacji m.in. Motorola i Shell.

- Powstają tu kolejne osiedla mieszkaniowe z dobrze rozwiniętą komunikacją i licznymi punktami usługowymi. Zlokalizowany przy Osiedlu Piltza Atut Ruczaj obejmie swoim zasięgiem także pobliskie rejony zabudowań jednorodzinnych takich jak Skotniki, Kobierzyn czy Pychowice, łącznie 150 tysięcy osób w zasięgu zaledwie 10 minut jazdy samochodem - opowiada inwestor. - Obiekt zaoferuje 7 tys. mkw. powierzchni handlowej z 13 sklepami m.in. Lidl, Rossman, Pepco, apteka Ziko czy salon sieci Komfort.

Kolejny Atut powstanie na osiedlu Złocień, przy głównej drodze dojazdowej - ul. Agatowej. - Osiedle Złocień i planowane tu w najbliższym czasie inwestycje mieszkaniowe obejmą zasięgiem ponad 20 tys. osób w promieniu pięciu minut pieszo - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Atrakcyjność lokalizacji wzmocni także planowany przy osiedlu przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z parkingiem dla aut i rowerów, łączącej rejon ze ścisłym centrum miasta. Tutejszy Atut na powierzchni 3 tys. mkw GLA zgromadzi charakterystyczne dla obiektu convenience marki spożywcze, modowe, drogeryjne, farmaceutyczne oraz usługowe.

Bielany z kolei - w odróżnieniu od innych dzielnic miasta - są zdominowane przez zabudowę jednorodzinną, która w ostatnich latach intensywnie się rozwija. - Jedynym mankamentem tej wyjątkowej lokalizacji jest brak centrum handlowego zaspokajającego codzienne potrzeby zakupowe mieszkańców samych Bielan jak i okolicznych rejonów takich jak Wola Justowska, Piekary, Przegorzały, Dębniki, Salwator czy Liszki - podkreśla inwestor. - Atut przy ul. Księcia Józefa będzie pierwszym centrum handlowym w tej części miasta. Obiekt o powierzchni 5,3 tys. mkw. GLA zapewni ofertę najemców z branży spożywczej, modowej, kosmetycznej i farmaceutycznej oraz punkty usługowe.

- Rozkwit biznesu i rynku pracy napędza rozwój miasta. Przybywa mieszkańców, powstaje nowa społeczność, która szuka w Krakowie komfortowej przestrzeni do życia - komentuje Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group. - Miasto rozbudowuje kolejne dzielnice, a nasze obiekty powstają tam, gdzie ta przestrzeń potrzebuje dopełnienia i dostępu do miejsc, w których mieszkańcy mogą realizować swoje codzienne podstawowe potrzeby. Centra Handlowe Atut Ruczaj oraz Atut Złocień pojawią się na mapie Krakowa już w drugiej połowie 2018 roku.

Centrum Atut Bielany zostanie otwarte w 2019 roku. Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj, Atut Złocień, Atut Bielany oraz w Suchej Beskidzkiej. Zaletą obiektów jest lokalizacja centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach i przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Za komercjalizację obiektów odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA