fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Warsaw Hub: budowa ma być wkrótce wznowiona

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Pożar nie objął ani samego budynku, ani elementów konstrukcyjnych. Paliła się tzw. opaska ochronna - przekazał "Rz" rzecznik inwestora warszawskiej wieży.

Płomienie na wieżowcu C kompleksu Warsaw Hub, który powstaje przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, pojawiły się w piątek późnym wieczorem. Z ogniem walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej. Gaszenie ognia trwało całą noc. - Na miejscu pracowało ponad 120 strażaków - mówił Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej cytowany przez tvn24.pl. Pożar wyglądał bardzo groźnie.

Radosław Górecki, rzecznik Ghelamco Poland, firmy, która jest inwestorem stołecznego kompleksu, zapewnił "Rz", że "wbrew pierwszym informacjom, które pojawiały się w mediach, pożar nie objął samego budynku i jego elementów konstrukcyjnych".

- Objął tzw. RCS, czyli opaskę ochronną wokół najwyższych kondygnacji wieżowca - przekazał nam Górecki. - Przyczyny nie są jeszcze znane i będą ustalane w najbliższych dniach. Nikt nie ucierpiał w wyniku pożaru i akcji. Ekipy budowlane zeszły z placu budowy w piątek o godz. 19. Konstrukcja budynku nie ucierpiała, a prace budowlane będą mogły zostać wkrótce wznowione. Straty będą szacowane w najbliższych dniach.

Zarząd spółki zapowiada, że oświadczenie wyda po weekendzie.

Pierwotny termin ukończenia inwestycji to I kw. 2020 roku. The Warsaw Hub zaoferuje 113 tys. mkw. powierzchni. Inwestor zaplanował tam m.in. biura, powierzchnie coworkingowe, sale konferencyjne, a także centrum współpracy korporacji i startupów The Heart Warsaw. Swoją nową siedzibę znajdą tam m.in. Getin Noble Bank i globalne centrum usług biznesowych Standard Chartered.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA