fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Wieża Warsaw Unit już gotowa

materiały prasowe
45-piętrowy wieżowiec firmy Ghelamco ma już pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce wprowadzą się do niego pierwsi najemcy.

Budowa biurowca trwała 48 miesięcy.

Warsaw Unit na 45 piętrach oferuje 57 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wynajęcie biur w tym budynku ogłosiły takie firmy jak Warta i CBRE - jedna z firm doradczych z sektora nieruchomości komercyjnych. CBRE pełni jednocześnie funkcję zarządcy budynku.

Budynek jest wynajęty w niemal 50 proc.

– Jesteśmy dumni z ukończenia budowy kolejnego biurowca przy rondzie Daszyńskiego. Miejsce to stało się prawdziwym biznesowym centrum miasta – komentuje cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. - Warsaw Unit jest przykładem wielkomiejskiego wieżowca - jest doskonale skomunikowany, a w jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się liczne sklepy, restauracje, bary, osiedla mieszkaniowe i hotele.

- Bryła wieżowca odbija krajobraz miasta w niebieskich przeszkleniach, a na wysokości ulic fasadę uzupełnia tak zwana „smocza skóra" – czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru, ożywiając fasadę. Dwupiętrowe, w całości przeszklone lobby, wychodzi na ulicę i wydaje się być częścią miasta – opisuje deweloper.

Za projekt Warsaw UNIT odpowiada polsko-belgijska Pracownia Architektury Projekt.

Dostęp do biura umożliwia specjalna aplikacja mobilna. Wieżowiec może też działać w tzw. trybie pandemii. - Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu technologii powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusów: system wentylacji na centralach wentylacyjnych jest chroniony lampami UV. Ma też możliwość pracy w trybie automatycznym wyłącznie z wykorzystaniem świeżego powietrza. Lampy UV będą też zainstalowane w windach. Będą dezynfekować kabiny – tłumaczą przedstawiciele firmy.

W budynku znajduje się wielopoziomowy parking na 400 samochodów, jest też parking rowerowy, szatnie i natryski.

Warsaw Unit jest pierwszym wieżowcem w Polsce, który stara się o prestiżowy certyfikatu WELL w najnowszej wersji v2 Core. Bierze on pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynku. Obiekt jest również w procesie certyfikacji BREEAM. Ma już certyfikat Green Building Standard.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA